Protestuesit i shkuan ambasadorit të OSBE te hyrja e pallati, policia bën lëvizjen urgjente

0
388

Një grup të rinjsh të PD dhe LSI, protestuan para pallatit ku banon ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard. Në hyrjen e pallatit, ishte shkruar edhe parrulla, “Borchard turp të kesh”. Veprimi i tyre mori edhe mbështetjen e kryetarit të PD. Ky akt u cilësua si sulm dhe intimidim nga ambasadoret e SHBA, Britanisë së Madhe, Gjermania dhe Italia. Aktualisht, muri është lyer dhe parulla nuk është më, ndërkohë banorët e pallatit, vijojnë jetën normalisht. Prej ngjarjes së ndodhur, Policia e Shtetit ka marrë në mbrojtje ambasadorin e OSBE, Borchard.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here