Kriza politike/ Kreu i OSBE-së takon Arta Markun dhe Klement Zgurin: Ky është një moment kritik, për fat të keq…

0
327

Ditën e sotme janë mbledhur bashkë në një tryezë, kreu i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, kryeprokuroren Arta Marku si dhe kreun e KQZ-së, Klement Zguri. Temë e diskutimit është dekriminalizimi dhe situata politike.

Gjatë fjalës së tij, kreu i prezencës së OSBE-së e ndali theksin tek kriza politike që ndodhet vendi jonë. 

“Jemi shumë pranë zgjedhjeve të qershorit, por Shqipëria po kalon një moment kritik. Për fat të keq ndryshimet e kërkuara dhe reforma zgjedhore nuk është votuar, ka ngecur në Kuvend”, tha Borchardt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here