Studentët përzënë Edomond Tupen, i heqin nga dora megafonin (Ja çfarë ndodhi)

0
478

Studentët përzënë shkrimtarin dhe pedagogun  Edmond Tupe nga protesta. Teksa ka qenë në reshtin e parë të protestuesve dhe ka dashur të marrë fjalën, studentët i kanë marrë mikrofonin nga dora dhe nuk e kanë lejuar të flasë.

Studentët nuk kanë pranuar as dje mbështetjen e politikanëve apo figurave të ekranit duke thënë se mund t’ia dalin të vetëm.

Ata i druhen politizimit të protestës që në fakt do zhvendoste vëmendjen nga kërkesat e tyre reale.

“Jo politikë, jo politikë”, dëgjohet të thërrasin studentët vazhdimisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here