Sapo fiton “Topin e Artë”, Luka Modriç merr lajmin e papritur nga gjykata në Kroaci

0
401

Kroati Luka Modriç u shpall mbrëmjen e djeshme futbollisti më i mirë në botë për vitin 2018 teksa fitoi trofeun më të rëndësishëm individual “Topin e Artë”.Pas ceremonisë, mesfushori kroat ka marrë një tjetër lajm të gëzueshëm.

Kësaj herë nga Gjykata e Zagrebit, atje ku prej kohësh po përballej me disa akuza të rënda për dëshmi të rreme në një proces të lidhur me korrupsionin në klubin e Dinamos së Zagrebit.

Gjykata ka hedhur poshtë akuzat dhe Modriç shpallet zyrtarisht i pafajshëm.

“Nuk ka mjaftueshëm prova që Modriç të ketë kryer një dëshmi të rreme”.-  tha zëdhënësi i gjykatës, Kresimir Devçiç, deklaroi:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here