Ballina Politike “Në 30 vite nuk ka pasur një vendim si ky”, Peleshi jep...

“Në 30 vite nuk ka pasur një vendim si ky”, Peleshi jep lajmin pas mbledhjes së qeverisë: Kemi bërë rritjen historike të pagave për…

0
10

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh pas mbledhjes së qeverisë se kanë marrë një vendim që nuk merret shpesh.

Peleshi: Kemi marrë një vendim që nuk merret shpesh. Në 30 vite nuk ka pasur një vendim si ky.  Lidhet me trajtimin me pagë të personelit ushtarak, të gjitha forcave të armatosura. Sot kemi bërë rritjen historike të pagës dhe unë për këtë jam shumë krenar. Të gjithë ushtarakët, nga data 1 korrik do të kenë një pagë 30% më të lartë. Kjo do të thotë që paga minimale është më shumë se 5100 lekë të reja.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj

Personel Sağlık

- mersin eskort - eskişehir eskort
%d bloggers like this: