Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, nisin punimet e para në Lezhë për ndërtimin e kampit (Foto)

0
27

Marrëveshja Shqiptari-Itali e nënshkruar nga kryeministri Edi Rama dhe homologia Giorgia Meloni, burime bëjnë me dije se kanë nisur punimet e para të ndërtimit në zonën e Gjadrit në Lezhë.

Italia do të ndërtojë dy qendra të menaxhimit të emigrantëve.

Qendra e emigrantëve do të menaxhojë rreth 36 mijë persona në vit.

Qendrat e pritjes së emigrantëve në Gjadër të Lezhës duhet të jenë gati më 20 maj, kohë kur pritet që të mbërrijnë edhe emigrantët e parë të kapur në det nga autoritetet italiane.

Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, nisin punimet e

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here