Dollari nuk e ndal ‘pikiatën’, ja çfarë po ndodh me monedhat e tjera

0
86

Dollari amerikan sot blihet me 109.8 Lekë dhe shitet me 111.8 Lekë.

Monedha e eurozonës, blihet me 116.2 Lekë dhe shitet me 116.9 Lekë.

Paundi britanik blihet me 134.7 Lekë dhe shitet me 135.8 Lekë.

Franga zviceriane blihet 116.9 Lekë dhe shitet me 117.8 Lekë.

Më poshtë iu sjellim kursin e këmbimit për monedhat e tjera.