Idajet Beqiri plas ‘bombën’, zbulon për herë të parë bisedën e fshehtë me Fatos Nanon: Ja pse Berisha futi Metën në PS

0
209

Avokati i njohur Idajet Beqiri ka komentuar raportin Meta-Berisha. Sipas avokatit Idajet Beqiri, Ilir Meta u fut në partinë socialiste me urdhër të Sali Berishës. Sipas Idajet Beqirit, Ilir Meta u fut në PS që të zbatonte çdo urdhër të Sali Berishës.

“Ilir Meta fatin e vet politik e ka patur gjithmonë të lidhur me Sali Berishën. Te partia socialiste Ilir Metën e ka sjellë me dorën e tij me urdhrin e tij Sali Berisha, madje me rekomandimin që Meta të bëhej nënkryetar i asaj partie dhe të kishte fuqi në atë parti. Këtë bisedë e kam bërë edhe me Fatos Nanon të burgu i Bënçës, ai te qelia 5 dhe unë të qelia 3. Ilir Meta erdhi në PS si i Berishës dhe zbatonte çdo urdhër të Saliut. E gjithë historia e Ilir Metës është lidhur me Sali Berishën.”, u shpreh avokati Idajet Beqiri.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj