“Kini kujdes prej tij”, autoritetet britanike shpallin në kërkim shqiptarin e rrezikshëm, kjo është ngjarja kriminale për të cilën akuzohet në Vlorë

0
33

Shqiptari Arjanit Kondi është shpallur në kërkim nga autoritet britanike, pasi ai akuzohet në Shqipëri për vrajën e një personi dhe plagosjen e 3 të tjerëve. Ngjarja ka ndodhur më 20 Prill 2017 në Vlorë.

Interpol ka shpërndarë një njoftim të kuq dhe urdhër për arrestimin e Kondit nga Gjykata e Magjistraturës në Westmister.

Oficerët besojnë se 41-vjecari shqiptar mund të jetë në Londër dhe ai ka lidhje me zonat Battersea, South Kensington dhe Croydon. Apeli për bëjnë autoritetet është: “Kushdo që e njeh atë ose di se ku është vendndodhja e tij kërkohet të kontaktojë policinë përmes numrit 101”.

Ndërsa publiku është këshilluar që të mos bëjë asnjë veprim ndaj tij nëse e sheh, por të kontaktojë në mënyrë urgjente policinë.

“Kini kujdes prej tij”, autoritetet britanike shpallin në

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj