Gjykata dha vendimin, protestuesit e 16 shkurtit bëjnë veprimin që nuk pritej në sallën e gjyqit (VIDEO)

0
365

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka publikuar një video të protestuesve të arrestuar pas protestës së 16 shkurt për veprime të dhunshme.

Të akuzuarit ndonëse gjykata për 14 prej tyre dha masën arrest me burg, thërrasin “Rama ik” me dy gishtat lart brenda kafazit të xhamit. Mes tyre është dhe ish-kreu i policisë bashkiake Florenc Hoxha por që nuk bashkohet në thirrjet e tyre.

“Përshëndetje nga gjykata! Kudo, në këmbë për Shqipërinë —-”, shkruan deputeti Salianji.

Gjykata ka vendosur “Arrest në burg” për 14 nga të arrestuarit, ndërsa ka liruar 5 prej tyre me masën “Arrest shtëpie” dhe “Detyrim paraqitje”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here