Nicole Kidman: Martesa me Tom Cruise me ka mbrojtur nga ngacmimet seksuale

0
409
Një martesë dashurie dhe … pushteti. Kështu e quan Nicole Kidman martesën e saj me Tom Cruize në një intervistë për New York Magazine:
‘Të qenit gruaja e një ylli të pushtetshëm si Tom Cruise më ka shpëtuar nga rastet e ngacmimeve seksuale mëse të zakonshme në Hollywood’.
Artistja ‘tregon hapur në faqet e revistës për martesën e saj, për të cilën nuk i pëlqen të flasë shumë. Kur u martua me yllin e Mission Imposible, Kidman ishte vetëm 22 vjeç.
Marrëdhënia e tyre zgjati nga 1990 deri 2001: ’Gjithmonë kam qenë e gatshme të flas për këtë… por tani jam e martuar me dashurinë e jetës time (Keith Urban) dhe më duket jo me vend, të diskutoj për të shkuarën”, shton artistja.
Në intervistën që ylli i ‘Big Little Lies’ ka dhënë për revistën, në numrin që i kushtohet femrave dhe pushtetit Kidman kujton fillimet e karrierës së saj. ‘
‘U martova shumë e re, por kjo nuk do të thotë pushtet, por mbrojtje. U martova nga dashuria, por të qënit gruaja e një burri shumë të fuqishëm më ka penguar nga ngacmimet seksuale’, ka vazhduar Nicole.
“Pas ndarjes u detyrova të ‘rritem’ dhe kam jetuar edhe unë momentet ” #MeToo’”.
Por artistja tregon se nuk i pëlqen aspak të tregojë për eksperiencat e saj të jetës, jo domosdoshmërisht abuzimet seksuale, por humbjet, vdekjet, dhimbjet… Prej kohësh mbështetëse e lëvizjes Me Too, Nicole ka qenë një nga artistet e para që ka folur kundër Harvey Weinstein, edhe pse ajo nuk ka qenë asnjëherë protagoniste e ndonjë rasti abuzimi seksual.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here