Princi Saudit kërkon të blejë Manchester United, ja shifra marramendëse

0
445

Princi i Kurorës së Arabisë Saudite, Mohammad bin Salman është i interesuar për të blerë klubin gjigand të “Premier League” Manchester United.

Pasuria e familjes mbretërore të Arabisë Saudite, ka një me vlerë prej 850 miliardë paund, të cilët janë të interesuar të blejnë Manchester United nga familja Glazer, e cila ka në pronsi “Djajtë e Kuq” qe e ka blerë në vitin 2005.Megjithatë, familja Glazar nuk e ka në plan të shesë Manchester United, por sipas mediave britanike shuma që ata mund të hynë të bisedime është 4 miliardë paundë.

Ajo që vihet re vitet e fundit është interesimi i lartë kanë sheiket për tu bërë presidentë klubesh të mëdha,ku shumë prej tyre janë nën drejtime të ekipeve të njohura si PSG, Manchester City etj.

Klubi i Manchester United ka pasur dhe më parë marrveshje me njerëz të pushtetshëm nga Arabia Saudite të cilët kanë bashkëpunuar me Saudi Telecom që në vitin 2008 dhe me gjithë impaktin madhor që kanë miliardat e vendit të paradokseve të mëdha, gjithçka mund të ndodhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here