U kapën në kufi me 125 kg drogë/ Ja kush janë 7 shqiptarët e arrestuar në Greqi (Emrat)

0
348

Janë zbuluar identitetet e 7 shqiptarëve të arrestuar Igumenicë, pranë kufirin greko-shqiptar, pasi transportonin në këmbë 125 kg marijuanë drejt Greqisë.

Te arrestuariti jane:

1. Ilia Myrtaj, 22-vjec, lindur ne Fier

2. Xhuljano Haruni, 24-vjec, lindur ne Sarande

3. Klaudio Pepa, 24-vjec, lindur ne Lushnje

4. Albano Hadaj, 23-vjec, lindur ne Permet

5. Anton Daka, 22-vjec, lindur ne Shkoder

6. Klaudio Dervishani, 21-vjec, lindur ne Gjirokaster

7. Gramoz Muhallari, 26-vjec, lindur ne Permet.

Policia greke ka pikasur mbrëmë në darkë një grup prej 7 personash që po kalonte më këmbë kufirin (6 ishin bashkë dhe 1 kontrollonte rrugën), 6 prej të cilëve mbanin në krahë nga një çantë.

Gjatë ndërhyrjes, policia zbuloi se në 6 çantat ndodheshin 111 pako me 124 kg 790 gram marijuanë.

Prej fillimit të vitit e deri sot, në Igumenicë, Korfuz, Lefkadha, Kefalonia, Janinë, Athinë, Selanik, Artë, Aitiloakarnania, Kostur, Grevena, Follorinë, Aleksandroupoli, etj. policia greke ka sekuestruar rreth 8.6 ton marijuanë që vinte nga Shqipëria.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj