Tensionohet situata/ Sulm me armë gjatë natës lokalit, ku ishte Hashim Thaçi

0
447

Tensionet kanë rënë në veri të Kosovës, pas vizitës së të shtunës së Presidentit Hashim Thaçi. Banorët hoqën barrikadat në rrugën që të çon drejt Mitrovicës Veriore, u ngritën për të penguar hyrjen e Presidentit kosovar dhe eskortës që e shoqëronte.

Policia kosovare njoftoi se një lokal ku Presidenti Thaçi u ul për kafe pranë fshatit Banjë, ishte sulmuar me armë. Por nga sulmi nuk pati të lënduar, përveç dëmeve materiale.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj