Armë, tritol e drogë, operacioni e policisë në Vlorë (Video)

  0
  550

  Policia e Vlorë ka finalizuar një operacion gjatë ditës së djeshme ku ka sekuestruar armë zjarri municion luftarak, tritol, kapsolla, granatë ofensive si dhe sasi lënde narkotike.

  Në zbatim të Planit Operacional për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore, të atyre që ushtrojnë veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve, të armëmbajtjes pa leje, apo lëndëve shpërthyese, si dhe bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me shërbimet policore të D.V.P. Vlorë, me mbështetjen e Delta Forcë dhe FNSH-së Fier kanë zhvilluar dhe finalizuar operacionin e koduar “Maskimi”.

  Në kuadër të operacionit u ushtrua kontroll në disa ambiente të dyshimta ku gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Gjergji Petani, në lagjen “15 Tetori”, Vlorë, konkretisht në magazinën në katin e parë të banesës, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale:

   

  • Një pistoletë e llojit “Zastava” me një krehër me fishekë, si dhe 161 fishekë të tjerë
  • 4 kallëpe tritol, si dhe pesë ndezësa detonatore për tritol
  • Një granatë ofensive si dhe 47 fishekë 7.62 mm, mod 56, (të montuara bashkë në formën e eksplozivit)
  • Si dhe rreth 2 kilogramë lëndë narkotike Cannabis Sativa.

  http:/https://youtu.be/Yv02AlV6pWg

   

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here