Debati për Teatrin/ Erion Braçe: Basha po lufton të jetë pjesë e tenderit, kaq!

0
530

Përmes një postimi në instagram, deputeti socialit Erion Braçe ka sulmuar kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha se po lufton për të marrë pjesë  në tenderin për Teatrin.

Postimi i plotë:

Po lexoj se Partia Demokratike,

po bertet:

FITUAM NE PER TEATRIN!

BE NA DHA NE TE DREJTE!

Tani, nje pyetje kam;

Keta, Lulzim Basha me shoke,

luftuan per te mos u prishur godina me tallash e Teatrit apo luftuan per tu bere pjese ne Tender?

Nga gjithe cfare po thone,

kuptoj se e gjithe kauza paska qene pjesmarrja ne Biznes! Kaq!

Po aktoret?!

Ja ky eshte Lylzimi juaj, ai qe ju doli zot!

Tani, per cdokend ne kete vend,

BE vlereson perpjekjen per te ndertuar teatrin e ri dhe kerkon gare per oferten me te mire!

Shqip;

Teatri i ri do te ndertohet!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here