A do të vijojë opozita bojkotin e Kuvendit? Basha: Ne po bëjmë ligje

0
535

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është pyetur nga gazetarët  nëse opozita do të vijojë sërish me bojkotin e Kuvendit pas dy seancave të para ku ishe në Shkodër dhe në Elbasan .

Ai tha se opozita nuk do që ta bojkotojë Kuvendin, por ta pastrojë at nga krimi.
“Ne po bëjmë ligje. Opozita, 5 ditë nga nisja e sesionin ka çuar ligje në parlament. Kemi propozuar vetingun e politikanë të lidhur me krimin. Nuk duam ta bojkotojmë kuvendin duam ta pastrojmë menjëherë”, tha Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here