SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

0
31

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, këtë të enjte ka ankimuar sekuestrimin e kryer nga SPAK në Gjykatën e Posaçme.

Ende nuk bëhet e ditur nëse bëhet fjalë për pasuri apo send në emër të saj si se çfarë është vendosur në sekuestro, ndërsa seanca po zhvillohet në Gjykatën e Posaçme nga gjyqtari Erjon Çela dhe Prokurori i Posaçëm Sotir Kllapi.

Mësohet se Kryemadhi nuk është paraqitur këtë të enjte, por përfaqësohet nga avokati Redi Llanaj.

SPAK ka nisur më herët verifikim në lidhje me një kallëzim për disa ndërhyrje estetike që ka kryer Kryemadhi, ndërsa nuk ka deklaruar pagesat që ka kryer.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here