Aksion i madh i Policisë në 5 komuna, Prokuroria urdhëroi bastisje dhe arrestime të shumta. Zbardhen detajet

0
165

Policia e Kosovës ka nisur herët në mëngjes një aksion të gjerë, që përfshin 5 komuna. Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi u shpreh se aksioni po zhvillohet me urdhër të Departamentit të Krimeve të Rënda të kësaj prokurorie.

Në shënjestër të Prokurorisë janë 13 persona, të cilët dyshohen për import dhe shitblerje të paautorizuar të armëve si dhe kultivim të bimëve narkotike.

“Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Tënda është duke zhvilluar sot një aksion në 5 komunat e Kosovës: Pejë, Istog, Klinë, Skënderaj dhe Mitrovicë dhe janë duke u bastisur 13 lokacione ku njëkohësisht është siguruar edhe vendi i ngjarjes ku dyshohet se ka plantacion të kanabisit. Po ashtu në disa lokacione janë sekuestruar edhe armë, para, telefona dhe elemente tjera të veprës penale”, tha Nikçi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here