Ballina Politike “Hipokrizi”/ Evi Kokalari i kundërpërgjigjet ‘flakë për flakë’ Belind Këlliçit dhe plas...

“Hipokrizi”/ Evi Kokalari i kundërpërgjigjet ‘flakë për flakë’ Belind Këlliçit dhe plas paralajmërimin e fortë: Nuk e keni parë akoma fytyrën e tij të vërtetë! Së shpejti do dalin…

0
37

Demokrati Belind Këlliçi iu kundërpërgjigj mbrëmjen e djeshme akuzave te aktivistes Evi Kokalari, për të cilat tha se janë të pabaza.

Ai tha se nëse faktohet sikur edhe një nga akuzat, Këlliçi do të heqë dorë nga politike. Mes të tjerash demokrati tha se ka kërkuar 10 mln lekë të vjetra dëmshpërblim në gjykatë, para me të cilat do të mundësojë tur për të rinjtë.

Pas kësaj deklarate të Këlliçit ka ardhur reagimi i fortë i aktivistes Evi Kokalari, e cila paralajmëron se do të bëjë publike fakte të reja për deputetin demokrat.

Postimi i plotë:

Pergjigje nje interviste te Kellicit te dhene sonte ne Frontline:

Hipokrizia e Belind Kellicit kalon ate te Lulzim Bashes.

Ate $10,000 qe “do ta harxhoj” per te rinjte, ben mire ta fitoj njehere, pastaj te shesësh mend se ku do ta shpenzoj.

Dhe me qe ra fjale, FRPD ka 6 vjet pa zgjedhje dhe ti je mbi te 35-ta. Boll e mbajte ate post peng.

Mjaft e krahasove padine tende me ate te Saljanit. Saljani u denoncua ne SPAK, ku duhet te investigohesh dhe ti.

E vetmja arsye qe ti bere padi, ishte qe te justifikosh mos-pergjigjen tende. Ti nuk lobove per 10 te rinj me teper ne Keshill Kombetar, keshtu qe boll the “Amen”. Ti fute 10 te rinj (te gjithe shoket e tu me shume pak vota), dhe nxorre nga Keshilli 10 te tjere qe kishin fituar me MERITOKRACI.

PD ka gjykaten e saj, dhe ceshtja e manipulimit te listes, duhej te shkonte pikerisht atje. Padi civile apo penale ne Gjykatat e Shqiperise zgjasin 5-6 vjet, dhe ti pikerisht ate doje – te rrish sa me gjate ne gjykate qe te evitosh te verteten.

Kam plot per te thene per “hate-speech” e lincuar nga ty nepermjet portaleve gjobavenese dhe njerezve me ordiner qe mban shoqeria Shqiptare. Eshte hipokrizi e thelle kur flet se ka pasur shpifje kundrejt teje, por ben te verbrin ndaj bullizmit te pese javeve te fundit ndaj meje – lincuar nga ty vete.

Nejse – se shpejti, do jap variantin tim te plote te ngjarjeve dhe do ti bej faktet e manipulimit publik sepse te gjithe anetaret e PD kane te drejte te dine te verteten dhe s’kane pse presin 6 vjet per gjyqet e tua.

Po ja – te kaloj dhe 7 Korriku, e merremi vesh.

E me qe ra fjala, vetem ne media te majta del, dhe flet per padine kundrejt meje. Ketyre te tjereve i kerkon te mos e diskutojne si teme se s’ke kellqe, dhe pse merr Lorencin per mbrojtje.

Ah, qe mos harroj – se keni pare akoma fytyren e vertet te Kellicit. Ato qe po mundohet te me bej mua ne Amerike, do te shokoj cdo demokrat te ndershem.

Se shpejti do dalin dhe keto….

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj

Personel Sağlık

- mersin eskort - eskişehir eskort
%d bloggers like this: