Shpërthimi me eksploziv në Vlorë, policia zbardh ngjarjen: Ja kujt i përket mjeti

0
40

Policia e Vlorës ka reaguar në lidhje me shpërthimin me tritol në një makinë. Mësohet se ngjarja ndodhi orës 02:55 në lagjen “Pavarësia”.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se mjeti është në pronësi të shtetasit me inicialet E. K., 31 vjeç, banues në Elbasan.

NJOFTIMI
Më datë 30.05.2022, rreth orës 02:55, në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, në automjetn tip “Audi”, në pronësi të shtetasit E. K., 31 vjeç, banues në Elbasan, ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.


Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj