PD zyrtarizon kandidaturën për Bashkinë e Shkodrës, zbulohet emri surprizë që do të garojë në zgjedhjet e 6 marsit

0
115

Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe kandidatin për kryetar bashkie të Shkodrës për zgjedhjet e 6 marsit.

Strukturat drejtuese te PD në Shkodër propozuan Xhemal Bushatin për të kandiduar në zgjedhjet e pjesshme vendore.

Xhemal Bushati ka mbajtur më parë postin e ish-kryetarit të këshillit bashkiak Shkodër.

Sipas afateve të vendosura nga Kryesia e PD-së, baza e partisë dhe kryesitë e Degëve në 6 bashkitë duhet të propozojnë kandidatët brenda ditës së sotme, 2 shkurt.

Kandidatët e propozuar nga baza do t’i nënshtrohen më pas shqyrtimit dhe miratimit nga Kryesia e PDSH-së.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj