Nga grushtet te përplasja me armë, si nisi sherri mes të rinjve në Tiranë

0
20

Zbardhen të tjera detaje nga plagosja e dyfishtë në zonën e ish-Parkut të Autobusëve, në Tiranë, ku ka pasur një konfrontim mes dy grupe të rinjsh, që ka përfunduar me përdorimin e armëve.

Dy të rinjtë e plagosur, Aleksandër Nikolli, 27 vjeç, dhe Xhulio Vela, 25 vjeç, kanë qenë në trotuar, pranë një pallati, kur kanë nisur të konfrontohen fillimisht verbalisht me një grup tjetër të rinjsh, e më pas me armë zjarri.

Nga raportimet paraprake, dyshohet se pas kësaj përplasjeje fshihet shpërndarja e drogës, ku në konflikt janë përfshirë pesë persona. “Ndoshta një konflikt për mosndarje lekësh mund të ketë çuar në përplasje”.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj