Rama kërkon dekretimin e ministrave, Ilir Meta merr vendimin përfundimtar

0
17

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar qeverinë Rama 3. Mësohet se dekretet Rama ia ka dërguar Kuvendit. 

Kujtojmë se asnjë nga 16 ministrat e qeverisë Rama 3 nuk është nën hetim, njoftoi SPAK, presidentin Ilir Meta të martën.

Meta i kërkoi të dielën Prokurorisë së Përgjithshme dhe Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion informacion mbi ministrat e qeverisë Rama.

Prokuroria e Përgjithshme ktheu përgjigje të hënën ku theksoi se asnjë nga emrat e propozuar nga kryeministri “nuk është i proceduar”.

Meta dekretoi më 10 shtator, Edi Ramën si kryeministër të vendit për të tretën herë radhazi.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj