Merrte vendimi, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Emiljano Shullazit dhe Gilmando Danit (Detajet)

0
22

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e izolimit në qelitë me mbikëqyrje të thellë, njohur ndryshe edhe si “41 Bis”, të Emiljano Shullazit dhe Gilmando Danit.

Gjykata hodhi poshtë pretendimet dhe kërkesat e tyre duke lënë në fuqi vendimin e ministrisë së Drejtësisë, Drejtorisë së Burgjeve dhe Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) për izolimin e tyre.

Vendimi për rrëzimin e kësaj kërkese është marrë ditën e martë. Shullazi dhe Dani kërkuan të lirohen nga qelitë me mbikëqyrje të thelluar me argumentin se ata kanë pasur sjellje të mirë gjatë periudhës që kanë qenë në paraburgim.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj