Një tjetër gazetar i njohur largohet nga Top Channel

0
106

Nga Top Channel vijojnë të largohen mjaft personazhe ikonë të këtij televizioni, te cilët për shumë vite kanë qenë pjesë e tij.

Gazetari i njohur i kronikës së zezë dhe një nga gazetarët ikonë të Top Channel, Sokol Bregu është larguar nga ky ekran. Përmes një statusi në Facebook, vetë gazetari thotë se tashmë do të jetë në Vizion Plus.

“Ne Top Media Per here te pare ne 1999 me solli Fatos Baxhaku, dhe ne 2005 Sokol Balla. Nese kam bere dicka keq, absolutisht qe ndjesa shkon per ta. Jam perpjekur te bej me te miren ketu, nese ja kam arritur apo jo, nuk e di, kete e ka vleresuar publiku. Tani qe largohem me deshiren time, absolutisht me duhet ti falenderoj te gjithe, por te them dhe tre sekrete dhe keshilla. Uro te mos jesh objekt kurre I Edicionit te lajmeve ne Top Channel. Ne 1986 ne Napoli ne cdo varreze kishte banderola, ju nuk e dini ckeni humbur Diego Armando Maradona, cdo dite ne kete edicion me eshte eshte dukur njesoj si diten e pare. Sikur I drejtohem cdo njeriu ne parajse apo ferr Ti nuk e di se cke humbur edicionin e lajmeve ne Top Channel. Uro te mos ja shash kurre Shqiperine, Marin Memes, do te gjendesh gjithmone e me keq. Dhe sekreti me I madh eshte se qindra e qindra vrases dhe kriminele qe kam transmetuar ne kronikat e mia nuk mund te te bejne dot asgje se ajo qe te ben Fiks Fare, jo me arme, por me ze dhe figure. Askend skam frike ne gjithcka kam transmetuar. A e di pse ? une nuk e kam armik Filip Cakulin, perkundrazi e kam mik. Dhe kur njeriu qe te ben vdekjen me te tmerrshme ne bote vetem me dy fjale dhe nje video nuk me ka objektiv atehere jam I paprekshem. Them Faleminderit per cdo njeri qe ka punuar per edicionin e lajmeve sepse jane si nje pjese e imja. Largohem vete per nje projekt personal ju them mirupafshim se, Good night and good luck, do ju them nga Vizion Plus. Ky do te jete projekti im I karrieres. Nese deshtoj, te pakten nipave te mi ne pension, do tu them une isha pjese e rrebeshit me te madh gazetaresk ne histori”, shkruan Koli.

Më herët është folur largimi i Alban Dudushit, Xhemi Shehut dhe Dojna Memës.

Leave a Reply