Rudina Hajdari mori postin e ri në Kuvend, i pari reagon Astrit Patozi

0
367

Ish deputeti demokrat  Astrit Patozi me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për forminin e grupit të ri paralmentar të demokratëve sot në Kuvend.

Patozi shkruan se kauza që ata kanë nisur është fantastike dhe uron atyre suksese.

ME KËMBË TË MBARË!

Urimet më të mira dhe suksese Grupit Parlamentar Demokrat! 
Opozitë të fortë dhe denoncim të qeverisë së korruptuar, në mbrojtje të interesit publik. Përfaqësim dinjitoz të zgjedhësve në parlament dhe përgatitje e alternativës së re për qytetarët shqiptarë. 
Fantastike kauza për ndryshimin dhe riformatimin e sistemit politik në Shqipëri, si rruga e vetme për ta nxjerrë shoqërinë nga nofullat e partitokracisë, e cila ushqen korrupsionin, autoritarizmin, padrejtësisë, abuzimin me pushtetin, dhe mbi të gjitha deformon hapur dhe qartë vullnetin e qytetarëve. 
Beteja dhe fitorja e kësaj kësaj kauze është parakushti kryesor për zgjedhjet e lira dhe të ndershme në Shqipëri.
Me këmbë të mbarë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here