Horoskopi për ditën e sotme, 20 shkurt 2019

0
427

Dashi

Përshtatja me mënyrat e reja të bërjes së gjërave zakonisht është e lehtë për ju, por sot mund të ndiheni pak të tronditur nga gjërat e shpejta që po zhvillohen dhe ndryshohen. Mos prisni që të bëheni mjeshtër i çdo gjëje brenda natës.

Demi

Nëse një kontratë, një marrëveshje ose ndonjë lloj tjetër dokumenti ligjor ju vendoset përpara sot, mos nënshkruani asgjë! Marrëveshja që ju ofrohet sot është mirë, por universi mund të ketë diçka tjetër në pritje për ju.

Binjakët

Vetëm për shkak se dikush ka pushtet mbi një aspekt të jetës suaj nuk do të thotë se ai ose ajo ka fuqi mbi tërë jetën tënde! Mos ia jepni kontrollin e jetës tuaj një tjetri. Ju nuk keni nevojë që dikush t’ju tregojë se çfarë të bëni.

Gaforrja

Nuk është detyra juaj t’u tregoni njerëzve të tjerë se si të jetojnë jetën e tyre, por në këtë rast, mund të kërkohet një këshillë e vogël miqësore e dhënë në një mënyrë jo gjyqësore, mbështetëse, sigurisht. Ndihma ndaj një miku do të shpërblehet.

Luani

Një ditë çuditërisht e rehatshme do t’ju japë kohë për t’u bashkuar me miqtë tuaj për biseda rreth shpresave tuaja, dëshirave tuaja dhe, si zakonisht, të gjitha thashethemet e fundit. Do të habiteni kur të kuptoni se nuk dini asgjë për një situatë disi të çuditshme në rrethin tuaj shoqëror!

Virgjëresha

Është emocioni, jo logjika e ftohtë, që do t’ju ndihmojë të zgjidhni një mister mbi të cilin po mendoni shumë. Ju mund të kaloni gjithë kohën tuaj mbi detajet e vogla dhe të kërkoni për një element që mungon, por kjo do të ishte humbje kohe. Mendoni me zemër, jo me kokë.

Peshorja

Një lajm shumë i mirë po ju vjen sot, dhe këtë duhet ta ndani me një person tjetër! Nuk ka rëndësi nëse ky person e kupton plotësisht madhësinë e lehtësimit apo lumturisë tuaj, ajo që ka rëndësi është se ky person e di se si të argëtoheni.

Akrepi

Do të ketë një tundim të fortë për të dalë jashtë rutinës tuaj sot, por ky nuk mund të jetë një veprim i zgjuar. Ka shumë pasiguri për momentin dhe mund të jetë më e sigurt që t’i përmbahemi planit të lojës pa marrë parasysh sa e mërzitshme apo e vështirë mund të jetë.

Shigjetari

Disa njerëz simpatik do të hyjnë në jetën tuaj duke ju mbajtur të zënë me të gjitha bisedat e tyre të ëmbla dhe ngjarjet emocionuese shoqërore. Kjo është një ditë shumë argëtuese, aktive për ju dhe plot me ide të reja.

Bricjapi

Sot do t’ju mungojë durimi me një mik. Jepini mikut tuaj një thirrje zgjimi sot dhe kujtojeni atë për historinë tuaj – dhe për disa detyrime të rëndësishme. Kjo bisedë do t’ju prezantojë me një ose dy fakte të reja që mund të shpjegojnë sjelljen e kohëve të fundit.

Ujori

Kush thotë se anët e kundërta tërheqin? Jeta juaj e dashurisë po vazhdon në një fazë disi aktive dhe sot do të përjetoni një lidhje të fortë intelektuale me dikë që është shumë i ndryshe nga ju. Shkëmbimi i ideve është shumë zbavitës për ju sot.

Peshqit

Keni nevojë për një udhëtim diku? Kjo është mundësi e përkryer për të kërkuar një favor miqësor. Nisja e bisedave do të jetë shumë e lehtë sot, sepse njerëzit për të cilët interesoheni do të jenë kurioz për ju. Në dashuri gjërat do ju shkojnë shkëlqyeshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here