Dy deputetët e PD refuzojnë të djegin mandatin, Rudina Hajdari flet nga Amerika si do veprojë

0
333

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur menjëherë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, dokumentin me anë të të cilit heqin dorë vullnetarisht nga mandati i tyre.Por dy prej deputetëve të Partisë Demokratike kanë refuzuar deri më tani ta djegin mandatin.Burime nga PD bëjnë të ditur se deputetja, Rudina Hajdari nuk e ka firmosur ende deklaratën me anë të cilës heq dorë nga mandati.

Hajdari ndodhet aktualisht në SHBA. E pyetur nga “Panorama’ nëse do e firmosë djegien e mandatit, deputetja demokratet tha se: “nesër do vij në Shqipëri dhe shumë shpejt do të bëj publik qëndrimin tim”.

Ndërkohë deputeti i dytë është Myslim Murrizi i Lushnjës. Edhe Murrizi nuk e ka pranuar të heqë dorë nga mandati i tij. Ende nuk dihen arsyet, por mësohet se ai është shprehur kundër djegies së mandateve në mbledhjen e Grupit të PD-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here