Ndahet nga jeta stilisti i njohur

0
379

Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare për shkak të një sumundje të  rëndë stilisti i njohur Karl Lagerfeld.

Ai është cilësuar si një nga ndikuesit dhe krahu i djathtë  i Chanel.

Karl ka spikatur gjithmonë për stilin e tij të veçantë dhe tipikja e stilistit gjerman ishin flokë te bardha dhe syzet e zeza.

Në  media u ngrit shqetësimi kur ai u detyrua të hiqte dorë nga shfaqja e modës në Paris për shkak të shëndetit të  tij të  rënduar. Kjo ishte hera e parë  që  ai humbte një sfiladë mode.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here