Rama publikon pakon e ‘Vitit të Ri’, këto janë shpërblimet për pensionistët dhe bebet

0
500

Kryeministri Edi Rama i është larguar disi temës së protestës së studentëve për të folur për një tjetër çështje me rëndësi. Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, Rama shkruan se qeveria vendosi për pakon e Vitit të Ri për pensionistër 50 dollarë dhe çekun e bebeve të 2019, 400 dollarë fëmija i parë, 800 i dyti dhe 1200 dollarë i treti. “Qeveria vendosi për pakon e Vitit të Ri për pensionistët (50USD)– dhe çekun e bebeve të 2019 (400 USD fëmija i parë – 800 i dyti – 1200 i treti) –Ka ende shumë nevoja e shumë më tepër duhet akoma për më të moshuarit e fëmijët, por çka po bëjmë 5 vjet më parë as mendoheshin–”, shkruan Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here