Horoskopi për ditën e sotme, 12 dhjetor 2018

0
389

Dashi
Shmangni debatet pa thelb. Zemrat mund të thyhen ose të fitohen, varësisht se sa mirë i luani letrat tuaja. Sot gjithçka ka të bëjë me cilësinë dhe veprimin. Përpjekjet do të japin rezultate jo të mira.
Demi
Pavarësisht se ju duket se stuhia po del jashtë kontrollit, do të jeni në gjendje ta përballoni atë. Kini besim në natyrën tuaj. Sot është një ditë që do të shihni shpërblimet e veprimeve tuaja të zellshme.
Binjakët
Jini gati për disa veprime, sepse jeni duke mbërritur një pikë kritike në ciklin tuaj emocional, kur zemra ndihet e rëndë. Duhet ndihma e një dore të fortë për t’ju çuar në një vend të sigurt.
Gaforrja
Në një varg dramash intensive emocionale, gjëja e fundit që ju duhet është një tjetër. Për fat të keq, duket se sot e tillë do të jetë dita. Një skenar i pabesueshëm romantik po ju afrohet.
Luani
Ka shumë energji në shenjën tuaj. Çfarëdo që të ndodhë, mos lejoni që thëngjijtë të digjen. Vazhdoni të jeni një luftëtar. Mos harroni se në fund të ditës ju duhet të jeni të kënaqur vetëm me punën tuaj.
Virgjëresha
Trajtojini me kujdes çështjet e ngutshme, sidomos kur është fjala për çështjet romantike dhe nevojat emocionale. Mos i injoroni ndjenjat tuaja në asnjë rrethanë. Ndiqni instinktet përpara se të besoni ndonjë gjë tjetër.
Peshorja
Ndërsa përpiqeni të shprehni mendimet tuaja sot, mund të keni ndjesinë se dikush po hedh ‘rërë’ në fytyrën tuaj. Aftësia juaj për të nxjerrë jashtë loje të tjerët do të jetë mjeti juaj më i fuqishëm.
Akrepi
Mbështetja dhe stabiliteti janë çelësat për të ruajtur një situatë të shëndetshme, sidomos kur bëhet fjalë për emocione gjithnjë të luhatshme. Disa çështje në lidhje me pronën ka të ngjarë të shfaqen në një mënyrë dramatike.
Shigjetari
Kjo parashikohet të jetë një ditë jashtëzakonisht sensuale, që ka gjasa të lëkundë emocionet tuaja. Mos u nxitoni! Do të jeni më mirë nëse tregoheni i rezervuar me vendimet tuaja.
Bricjapi
Sot është dita juaj për të shkëlqyer në çdo mënyrë. Ka një përqendrim energjie në favorin tuaj, kështu që veproni me guxim dhe pa hezitim. Është koha e duhur për ju që të ecni përpara.
Ujori
Zemra dhe emocionet tuaja janë në të njëjtën anë, por jo në anën që dëshironi. Shkak mund të jetë një ngjarje nga e kaluara. Përqendrohuni në të tashmen dhe lëreni pas të shkuarën.
Peshqit
Keni aftësinë për të ruajtur qetësinë edhe në momente tensioni. Bëjeni edhe sot këtë, sepse gjasat janë që të përballeni me disa probleme në sektorin e punës. Kjo situatë do të jetë kalimtare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here