Edi Rama vepron me dorë të fortë/ Ultimatum Ministrisë së Financave dhe nis shkarkimet: Afat deri në orë 14:00!

0
398

Pas protestës 8 ditore të studentëve kryeministri Rama, i cili i ka ftuar vazhdimisht studentët për dialog, ka filluar nga masat konkrete ditën e sotme.

Mësohet se në mbledhjen e kabinetit qeveritar Rama i ka dhënë ultimatum Ministrisë së Financave që të shkarkojnë drejtorët e konvikteve deri në orën 14:00 si rezultat i kushteve të këqija që kanë pasqyruar studentët.

Bëhet e ditur se do të shkarkohen edhe përfaqësuesit e qeverisë në Bordet Universiteteve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here