“Ke kohë deri nesër”, studentët ultimatum Ramës, tregojnë çfarë do të ndodhë nëse nuk bien tarifat

0
279

Prej 6 ditësh, studentët po protestojnë para Ministrisë së Arsimit, ku kërkojnë uljen e tarifave të studimit, heqjen e tarifës shtesë, përmirësimin e kushteve të konviketeve etj..

Sot ata i kanë ripërsëritur kryeministrit Rama pas deklaratës së tij nga Facebook-u, të cilën ai e quajti ‘Dialog me studentët’, se ka kohë deri nesër që të plotësojë kërkesat e shkruajtura dhe nisur Ministrisë.

Lëvizja “Për Universitetin” ka publikuar një video nga protesta në rrjetet sociale, ku i jep kryeministrit ultimatum deri nesër:

“Do dalim në rrugë, me qindra, me mijëra,
Po nuk ranë tarifat, do bjerë Ministria!

JO NEGOCIATA!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here