Bllokohen rrugët edhe në Lezhë, ja ç’po ndodh me banorët

0
341

Qytetarët e Lezhës dhe ata të Shkodrës kanë dalë në një protestë pasditen e sotme duke bllokuar rrugët hyrëse në qytet.Qytetarët e Lezhës kanë mbajtur të veshur jelekët jeshil ndërsa kanë kundërshtuar rritjen e çmimit të naftës.Ndërsa banorët e Shkodrës, krahas çmimit të naftës kanë protestuar edhe sa i takon mungesës së dëmshpërblimeve për përmbytjet.Mësohet se protesta ka pasur edhe në Kavajë ku banorët kanë bllokuar rrugën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here