Rama: Izolim dhe monitorim të rreptë për anëtarët e krimit të organizuar gjatë dënimit

0
381

Kryeministri Edi Rama theksoi paraditen e së martës se qeveria “do të ndërmarrë një vendim ligjor për të dyshuarit apo për të dënuarit të përfshirë në krim të organizuar, të cilët do t’i nënshtrohen një regjimi të ri shumë të rreptë izolimi dhe monitorimi, duke i ndërprerë komunikimin e brendshëm e të jashtëm për gjithë kohën e dënimit”.

“Do të ketë një sallë monitorimi me kamera 24 orë në burgjet e sigurisë së lartë”, theksoi kreu i qeverisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here