Rexhep Rraja kërcënoi Bashën, reagon PD: PS e paska gjetur konsensusin për reformën zgjedhore

0
483

Rexhep Rraja ditën e sotme i shoqëruar nga policia në momentin që doli nga Gjykata e Krujës, kërcënoi kryedemokratin Lulzim Basha.

“Lulzim Basha ta provojë në votime. Lulzim Basha…”, tha Rraja.

Pas kësaj deklarate ka reaguar deputeti demokrat Oerd Bylykbashi.

“PS e paska gjetur konsensusin për reformën zgjedhore. ‎PS deklaron sot se do të bëjë propozimet e saj te njëanshme për Kodin zgjedhor”, shkruan Bylykbashi në Facebook.

Reagimi i Oerd Bylykbashki:

Rexhep Rrahja – zedhenesi i PS per zgjedhjet

‎PS e paska gjetur konsensusin per reformen zgjedhore. ‎PS deklaron sot se do te beje propozimet e saj te njeanshme per Kodin zgjedhor. Arsyeja eshte shume e thjeshte: po sot, nen pranga per dhunimin e nje vajze te pafajshme, i biri i Rrahman Rrahjes kercenon opoziten: do ta shihni ne zgjedhje.

Zedhenes dhe prove me te mire te paktit te PS me krimin ‎per te dhunuar zgjedhjet nuk ka! Kjo eshte reforma qe propozon PS!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here