Arrestimi i djalit të deputetit, reagon kryeministri Rama

0
443

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arrestimit të djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja për dhunimin e 25-vjeccares Xhiseila Maloku.

Rama inkurajon prokurorinë të mos ndalet deri në fund.

Ndryshe nga ata që dje u bënë mburojë e të kërkuarve nga drejtësia duke i hapur luftë prokurorisë dhe sot po ridhunojnë vajzën për politikë, ne mbështesim drejtësinë e barabartë për të gjithë gjithmonë. Inkurajoj prokurorinë të mos ndalet deri në fund👊 #eGjithëVëmendjapërVajzën”, shkruan kryeministri.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj