Jepen masat e sigurisë për të arrestuarit e Niklës, 3 prej tyre mbeten në burg, 1 lihet i lirë

0
509

Ditën e sotme është mbajtur seanca në Gjykatën e Krujës për 5 të arrestuarit pas aksionit të policisë në Nikël.

Tre prej të arrestuarve janë njohur me masën e sigurisë “arrest me burg”. Ylli Canga, Skënder Laze dhe Valter Bami janë dënuar me burg, ndërsa Lufti Haka është lënë i lirë.

Ndërkohë për Marklen Hakën ende nuk është dhënë masa e sigurisë.

Kujtojmë se prokuroria kërkoi arrest me burg për 5 të arrestuarit. Aksioni i policisë në Nikël u mbajt 4 ditë më parë. Policia zbuloi në banesat e të arrestuarve 2 pistoleta dhe 3 armë gjahu pa leje.

Gjyqtare e seancës ështe Enkelejda Hoxha, ndërsa prokuror Petrit Çano.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here