Në buzuk me Fatos Nanon, Devis Xherahu i publikon foton ish-Kryeministrit: Një mik i mirë

0
563

Devis Xherahu ka folur gjithmonë për karrierën e tij dhe fillimin e ka patur në Greqi. Ai ka rrëfyer vazhdimisht se këndonte në buzuqe të ndryshme në Greqi, aty ku dhe zuri miqësi me këngëtarë të famshëm grekë.

Mirëpo së fundmi këngëtari korçar ka hapur arkivat dhe ka kujtuar momentin kur ka bërë një foto me Fatos Nanon, në vitet 2000 kur ky i dyti ishte kryeministër.

Ka qenë viti 2000. Selanik, buzuku i Moysses ku unë performoja. Jam në foto me një mik të mirë, Fatos Nanon,”- shkruan Xherahu. Në atë kohë mesa duket Nano ka qenë dashamrës i muzikës greke.

Foto e publikuar nga Devis XHerahu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here