Monday, January 18, 2021

Rama bëhet “kumbar” në fejesën e inxhinierit turk me vajzën nga Mamurrasi: Llokumin jepja...

0
Kryeministri Edi Rama është bërë sot ‘kumbar’ i dashurisë së një çifti që sapo zyrtarizoi lidhjen e dashurisë në Mamurras të Kurbinit. Bëhej fjalë për...

Aksidenti tragjik në Tiranë ku humbi jetën vajza 10-vjeçare, zbardhet dëshmia e shoferit

0
Një vajzë 10-vjeçare hubi jetën mesditën e sotme në Tiranë si pasojë e një aksidenti tragjik. Drejtuesi i mjetit që u përfshi në aksident me...

Rama jep lajmin e mirë: Janë vaksinuar 369 mjekë, javë pas jave

0
Kryeministri Edi Rama ka dhënë sot një lajm të mirë. Rama bën të ditur se falë marrjes së dozës së parë të vaksinës, 369...

Ku u fshehën eshtrat e Skënderbeut/ Enigma sipas Serembes dhe Moikomit dhe një letër...

0
Nga Moikom Zeqo Botuar në DITA Varri i  Gjergj Kastriot Skenderbeut, ka tërhequr, ka grishur vëmendjen e shekujve dhe të njerëzve, ka fituar gati statusin e...

Moti i keq përfshin vendin/ ARRSH del me njoftimin e rëndësishëm: Kujdes në mëngjes...

0
Nisur nga moti i acartë që ka përfshirë vendin tonë, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se në Shqipëri vijon pa probleme qarkullimi i mjeteve. Me anë...

Eugena Tomini: Të dhënat po na tregojnë rënien e agresivitetit të koronavitusit në Shqipëri

0
Rënien e numrit të të shtruarve në spitale, pavarësisht shifrave të infeksionit, ekspertët e shpjegojnë me rënien e agresivitetit të virusit COVID-19. Sipas shefes së...

5 persona kanë humbur jetën/Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja me...

0
Në 24 orët e fundit në vendin tonë 5 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me Covid.  Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen...

Mjeku imunolog Genc Sulçebe: E kam kaluar COVID-19, s’kam nevojë ta bëj vaksinën

0
Mjeku imunolog Genc Sulçebe ka kaluar pandeminë e koronavirusit. Lajmin e ka bërë me dije vetë ai, i ftuar në emisionin ‘’Kjo Javë’’, ku...

Nga orari kufizues tek Universitetet, ja çfarë vendosi Komiteti Teknik

0
Komiteti i Teknik i Ekspertëve të Ministrisë së Shëndetësisë ka lënë në fuqi masat kufizuse në vendin tonë. Sipas ministres së Shëndetësisë vendi do të...

Numri dy i Gjykatës së Lartë për DW: Në 2021, do të hapen 36...

0
Zëvendës Kryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi, në intervistën ekskluzive për DW tregon sfidat e funksionimit të plotë të kësaj Gjykate, e cila...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...