Kërkoi leje për të marrë pjesë në Parlament, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Berishës

0
27

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e kreut të PD-së, Sali Berishës i cili bëri rekurs dhe kërkoi t’i jepet leje për të shkuar në Parlament. Seanca kishte nisur në orën 14.30, ndërsa vendimi është dhënë pak më parë.

Berisha ndodhet në arrest shtëpie prej 30 dhjetorit të vitit të kaluar, pasi është në hetim për korrupsion pasiv nga funksionarë të lartë, vepër penale e kryer në bashkëpunim

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here