Moti i keq shkakton dëme në Shkodër/ Rrufeja godet ujësjellësin, i gjithë qyteti…

0
52

Stacioni i pompave në zonën e Dobraçit është goditur nga rrufeja.

Si pasojë qyteti i Shkodrës ka mbetur pa ujë.

Prej orës tre të mëngjesit, ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve dhe OSHEE-së po punojnë për të riparuar dëmin e shkaktuar.

Një pjesë e qytetit, duke qenë se ka ndodhur gjatë natës, dhe tubacionet e shpërndarjes së ujit kanë qenë të “karikuara” me ujë ka vijuar furnizimin deri në zbrazjen e plotë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here