“Non grata që gënjen”/ Basha i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë” Sali Berishës dhe publikon DOKUMENTIN: Je i zhytur në aferën e Portit të Durrësit kokë e këmbë

0
193

Deputeti Lulzim Basha ka reaguar ndaj kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha për akuzat për Portin e Durrësit.

Në një postim në Twitter, Basha e quan Berishën një non grata që gënjen dhe shpif publikisht. Basha nënvizon se Berisha bën këto deklarata për të tërhqur vëmendjen nga fakti se “ai dhe oligarkët e oborrit të tij janë të zhytur kokë e këmbë në aferën e Portit të Durrësit”.

“Arsyeja pse non grata gënjen dhe shpif publikisht është që të heqë vëmendjen nga ky fakt: Ai dhe oligarkët e oborrit të tij janë të zhytur kokë e këmbë në aferën e Portit të Durrësit. Dhe jo vetëm aty”, shkruan Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here