Dollari vijon rënien drastike, ndërsa euro…

0
12

Dollari amerikan ka regjistruar sërish rënie këtë të martë pasi ka vijuar edhe sot të humbasë pike teksa është blerë me 113.1 lekë dhe është shitur me 114.1 lekë në raport me ditën e djeshme.

Paundi britanik ndërkaq ka rikuperuar pikë mëngjesin e sotëm pas nisjes negative të kësaj jave teksa është blerë sot me 138 klekë dhe është shitur me 139.4 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane sakaq është shfaqur e qëndrueshme ditën e sotme pasi krahasuar me fillimin e javës është blerë sot me 119.2 lekë dhe është shitur me 119.9 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj