“Zyrtarë të tjerë po hetohen”, prokurori bën PARALAJMËRIMIN e fortë, tregon çfarë do ndodhë së shpejti

0
127

Ditën e sotme Policia e Shtetit ka zbuluar skemën kriminale të ngritur në disa burgje të vendit, ku u lëshuan 28 urdhër-arreste.

Në një deklaratë për mediat prokurori Kreshnik Ajazi tha se policia është duke kryer hetime dhe operacioni do të vijojë më tej duke paralajmëruar se do të ketë arrestime të tjera.

“Ashtu sikur bëri me dije dhe drejtori ky procedim penal absolutisht është në fazën paraprake dhe duke qënë se është në këtë fazë do të kemi dhe zhvilllime të tjera. Ne jemi duke zhvilluar hetime për abuzimet me detyrën dhe sektrë të tjerë të administratës publike. Vazhdojmë hetimet, i kemi ccështjet në hetim”, tha ai

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj