“Këta janë kafshë!”, kaosi në aeroport, nëna e bllokuar në Rinas del me thirrjen e fortë: Im bir po lufton me vdekjen, duhet kuruar patjetër jashtë

0
49

Bllokimi i aeroportit nga Kontrollorët sot, ka shkaktuar kaos në lëvizjen e njerëzve dhe mallrave siç ishte sot për shembull mbërritja mijëra qytetarëve e vaksinave.

Por ka edhe histori të dhimbshme njerëzore, si ajo e qytetares Erjona Bakalli, e cila me anë të një reagimi në facebook teksa u bën thirrje mediave që rastin e saj ta bëjnë publik.

Ajo shkruan se i biri po lufton me vdekjen pasi ka një sëmundje të rëndë që duhet kuruar patjetër jashtë Shqipërisë.

Reagimi i plotë:

”Ju lutem, kam 1 Thirrje publike per mediat. Im bir po lufton me vdekjen pasi ka nji semundje te rende qe duhet kuruar patjeter jasht Shqiperis.

Sot do e coja jasht por aeroportin e paskan blloku kta kontrolloret. Po me cunin tim cdo behet, kush man pergjegjsi. ? Lutm te behet publik rasti se me rrezikohet femija nese nuk e coj jashte. Kta jane kafsh qe po na marrin ne qaf fmin.”

“Këta janë kafshë!”, kaosi në aeroport,

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj