Kuvendi zgjedh kryetaren e ILDKPKI-së/ Kush është gruaja që do mbajë postin e rëndësishëm dhe do hetojë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë

0
26

Kuvendi ka zgjedhur ditën e sotme emrin e kryetares së  ILDKPKI, ku është miratuar dhe është votuar me 100 vota pro. 

Kryetarja e ILDKPKI do të jetë Evgjeni Bashari.

Bashari do të jetë në krye të institucionit që do të skanojë dhe do të hetojnë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë për 7 vitet e ardhshme.

Bashari ka mbajtur më herët postin e Sekretares së Përgjithshme e ILDKP-së, dhe ishte edhe më e mbështetura për marrjen e këtij posti.

Me 100 vota pro, Kuvendi zgjedh kryetaren e ILDKPKI-së, kush

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj