Meta çon Kodin Zgjedhor në Venecia, reagon Varhelyi: Kuvendi të marrë në konsideratë….

0
12

Pasi kreu i shtetit Ilir Meta bëri të ditur se me kërkesë të opozitës së bashkuar do të çojë ndryshimet e Kodit Zgjedhor në Komisionin e Venecias vjen dhe reagimi i eurokomisionerit të zgjerimit, Oliver Varhelyi.

Me një postim në Twitter ai shkruan se: Unë besoj që Komisioni i Venecias do të sigurojë këshilla të shpejta për palët e interesuara shqiptare mbi zbatimin e ndryshimeve kushtetuese të 30 korrikut. Parlamenti duhet të marrë në konsiderate pritjen dhe rivotimin pëer të marrë parasysh këtë këshillë. SHkonni në zgjedhje të lira e të ndershme në prill 2021.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj