‘Autorët e krimeve zgjedhore do të vihen para përgjegjësisë!’/ Meta nuk i ndahet kërcënimeve ndaj Ramës

0
26

Presidenti Ilir Meta është frymëzuar sot nga dorëheqja e Presidentit të Kirgistanit, duke thumbuar edhe një herë tjetër kryeministrin Rama.

‘Përshëndes dorëheqjen e Presidentit të Kirgistanit pas manipulimit të zgjedhjeve të fundit, që nuk u pranuan nga populli i revoltuar me shumë të drejtë.

Populli trim i Kirgistanit i tregoi mbarë botës demokratike si rrëzohen regjimet që bazohen mbi shtypjen, manipulimin, oligarkinë dhe poshtërimin e qytetarëve.Autorët e krimeve zgjedhore dhe dhunës kriminale të vihen para përgjegjësisë!’

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj